Styrelsen

Nedan presenteras styrelsen i Åkagårdens Golfklubb.
Om du vill komma i kontakt med någon i styrelsen, hittar du kontaktauppgifterna under respektive bild

Jan Nyström

Jan Nyström

Ordförande

072-3512239

jannystrom9@gmail.com

Roland Johansson
Sekreterare
073-8050366
roland.johansson@bjarnet.com

Tina Kjellsson
Vice Ordförande

0709-829511
kjellsson.tina@gmail.com

Ewa Ghazala
Kassör
0733-248506
ewa@egredovisning.se

Maria Lindgren
Elitkommitté ordförande
070 27 81 654
maria@akgk.se
 

Ingeborg Larsson
Damkommitté ordförande
070-8592597
ingeborg.larsson@telia.com

Tina Axelsson
Juniorkommitté ordförande
072-3110621
tinaaxson@gmail.com

Kjell Bergenudd
Seniorkommitté ordförande
0703-60 23 53
kjell@bergenudd.net

Göran Ljunglöf
Tävlingskommitté ordförande
076-8378051
gljunlof@gmail.com

Marianne Ros
Medlemskommitté ordförande
070-6267202
marianneros2@gmail.com